The Last Airbender
![]() |
Žanr: Akcija / Avantura Scenario: M. Night Shyamalan (The Sixth Sense, 1999.) Režija: M. Night Shyamalan (The Sixth Sense, 1999.) Glavne uloge: Jackson Rathbone, Cliff Curtis, Dev Patel, Nicola Peltz, Noah Ringer, Shaun Toub Godina proizvodnje: 2010 Zemlja porekla: SAD Trajanje: 103 min |
Four nations, one destiny
Sinopsis:
Film je snimljen prema popularnoj Nickelodeon-ovoj dečijoj TV seriji "Avatar: The Last Airbender", čija je radnja smeštena u fantastičnom svetu inspirisanim
Azijom i prati avanture naslednika duge loze Avatara koji mora da stavi po strani svoju neodgovornost i zaustavi Naciju Vatre kako ne bi porobila Nacije Vode, Zemlje i Vazduha. Noah Ringer glumi Aanga, glavnog lika koji je i poslednji u ljudskoj rase koji može da upravlja elementima vazduha. Dev Patel glumi Zuka, člana Nacije Vatre. Nicola Peltz glumi predstavnika Vodenog plemena Katara, dok je Andres predstavnik Zemljanog kraljevstva, Suki.
Rezime: Uprkos kičastim specijalnim efektima, The Last Airbender ukopava potencijal svog popularnog izvornog materijala nerazgovetnim zapletom, smešnim dijalogom i osećajem udaljenosti.
Official site
Trailer
IMDB ocena: 4.3/10
Rotten Tomatoes rating: 8%
Datum svetske premijere: 1. jul 2010. (Kanada, SAD)
Datum domaće premijere: ?
Trivija:
- Prvobitni naziv filma bio je "Avatar: The Last Airbender", prema TV seriji na kojoj je zasnovan. Međutim, James Cameron i studio 20th Century Fox su u međuvremenu registrovali naziv filma Avatar (2009), tako da je jedna reč izbačena da ne bi došlo do zabune.
- Jesse McCartney je prvobitno imao ulogu Zuka, ali je morao da otkaže zbog ranije ugovorenih obaveza, pa ga je zamenio Dev Patel.
- Ovo je prva adaptacija reditelja M. Nighta Shymalana.
- Ovo je prvi film sa PG rejtingom (u Americi) koji je M. Night Shyamalan režirao od filma Wide Awake (1998).
- Scena sa Kyoshi ratnicima i njihovim vođom Suki je snimljena, ali kasnije izbačena iz konačne verzije, jer je reditelj verovao da je u pitanju zasebna priča i da će samo odvući pažnju od glavne priče filma.
- Ovaj film obeležava sedmu saradnju između kompozitora Jamesa Newtona Howarda i reditelja M. Nighta Shyamalana. Ovo je takođe trenutno i četvrta najduža saradnja između jednog reditelja i kompozitora u Holivudu. John Williams i Steven Spielberg sarađuju već 36 godina, Alan Silvestri i Robert Zemeckis 26 godina, a Danny Elfman i Tim Burton 14 godina u kontinuitetu, ali 25 godina ako se izuzme Ed Wood iz 1994. godine.
Novi filmovi:







0
0









Ako nemate aktivan nalog potrebno je da se registrujete.